Proč neodkládat sluneční brýle ani v zimě?

Ač to tak venku možná úplně nevypadá, zima už se přihlásila o slovo. Všichni jsme ze skříní a šuplíků pomalu vytáhli čepice, šály i rukavice a další teplé oblečení. Často ale s příchodem zimy zapomínáme na jednu důležitou věc – na sluneční brýle. Tento doplněk si totiž mnozí spojují spíš s rozpálenou letní pláží, než s chladem, sněhem a větrným počasím. Máme pro vás proto hned několik argumentů, proč sluneční brýle neodkládat ani v zimě.

Nedílná součást zimní výbavy

Chystáte se na hory? Pak byste do batohu sluneční brýle měli určitě přibalit. Proč? S rostoucí nadmořskou výškou se totiž zvyšuje i hladina škodlivého UV záření. Čerstvá sněhová pokrývka dokonce může způsobit nárůst intenzity záření až o 90 %. Sníh totiž odráží světlo, které se pak k očím dostává v netypickém úhlu. A i když nás sluneční paprsky v zimě tolik nezahřejí, přesto jsou silné a nebezpečné. Na pozoru se musíte mít především před UVA zářením, které proniká hluboko do oční tkáně. Podcenit ale nesmíte ani účinky UVB záření, které způsobuje šedý zákal, poškození rohovky či v extrémních případech i poškození sítnice. Takže až si budete balit zavazadla na zimní lyžovačku, kvalitní sluneční brýle rozhodně s sebou! Co zkusit třeba tyhle Oakley, které jsou an hory přímo ideální?

Čím kvalitnější, tím lepší

Kvalitu slunečních brýlí není dobré pdceňovat! Vydejte se pro ně proto do specializovaných obchodů, do optik, kde máte největší jistotu, že jde o kvalitní výrobky s potřebnou certifikací a silným slunečním filtrem. V jejich sortimentu nechybí prověřené značky, na které se můžete stoprocentně spolehnout. Rozhodně se tak vyplatí si za kvalitní kousky připlatit, jedná se přece o investici do vašeho zdravého zraku. Ke stálicím, ikonám a klasice v tom nejlepším slova smyslu patří například sluneční brýle Ray Ban. Klidně je můžete nosit spoustu let a pořád budete „in“, protože právě tato značka je jedna z těch, která určuje trendy.

Frajeřina? Nezbytnost!

Věděli jste, že důležitou úlohu sehrávají také barvy brýlových čoček? Při lyžování je ideální rozjasňující žluté nebo oranžové zabarvení. Pohlídejte si také šířku skel, musí vám totiž poskytovat dostatečné krytí ze všech stran, a to i zespodu kvůli sněhové pokrývce. Sluneční brýle rozhodně nejsou pouhý módní doplněk, který vám dodá šmrnc a styl, ale nezbytnost pro zdravý zrak. Tak na to pamatujte! U nás najdete širokou škálu nejnovějších módních značek, klasické modely i největší módní trendy! Mrkněte třeba na tyhle Dolce&Gabbana.

Přesvědčili jsme vás, že na zimu byste sluneční brýle neměli schovávat? Pokud ano, zastavte se u nás ve studiu nebo si pořiďte jeden nový kousek online!

Váš tým Easy Optic

Obrázky: Pinterest.com

EASY LIFE
Leave a comment
Author:

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *