Část 1. Jak si vybrat ten správný tvar a barvu brýlí na míru vašemu obličeji


To, jak nám nové brýle budou slušet, je pro většinu z nás stejně důležité jako jejich kvalitní zpracování. Při výběru si proto dejte na čas. A klidně si neváhejte vyzkoušet každičký pár v sortimentu. V showroomu Easy Optic je to bezesporu možné, ale naše tipy vám volbu přece jen usnadní a ušetří váš drahocenný čas. Důležité je dodržovat tři zásady. A které to jsou?

Těmi nejzákladnějšími zásadami jsou:

  1. Obroučky by měly kontrastovat s vaším tvarem obličeje.
  2. Brýle by měly být správné velikosti.
  3. Brýle by měly zohledňovat váš vzhled (barvu pleti, očí, vlasů či osobní styl).

Dnes se zaměříme na první dvě.

1. Tvar obličeje

Ze všeho nejdříve je tedy podstatné ujasnit si, jaký tvar tváře máte. Zjednodušeně lze říct, že existují čtyři základních typy. Přesto je nutné brát na vědomí, že většina z nás je majitelem kombinace některých z nich.

öbliceje

# Oválný

Pokud je vaše tvář oválného tvaru, lze s nadsázkou říct, že máte vyhráno. Vaše proporce jsou vyvážené, a proto vám bude slušet téměř jakýkoli tvar brýlí. O to víc si můžete vyhrát s barvami a zajímavými designy.

oválný

  1. PRADA brýle hnědá červená havana 
  2. PRADA hnědé brýle

# Hranatý

Lidé s hranatým obličejem mají výraznou čelist a širší čelo. Délka i šířka tváře jsou přiměřeně stejné. Aby obličej působil delší a jeho hrany jemnější, zvolte užší oválné či kulaté obroučky.

hranatý

  1. PRADA brýle havana arrow

# Srdcovitý

Pokud máte stejně jako herečka Reese Witherspoon srdcovitý tvar obličeje, je vaše čelo širší, tváře vysoko posazené a čelist a brada úzká. Pro takový tvar tváře je občas náročnější najít skvěle padnoucí brýle. Ale nezoufejte, o to větší zábavu a experimentování si při výběru můžete užít. Zkoušejte si převážně brýle s oválnými nebo kulatými skly. Vyhýbejte se příliš hrubým ostrým hranám a asymetrickým tvarům.

srdce

  1. RAY-BAN brýle modro-hnědé

# Kulatý

Kulatý obličej má podobnou šířku a výšku a jeho rysy jsou jemné. Aby došlo k optickému prodloužení  a zeštíhlení tváře, doporučujeme zvolit hranaté brýle. Brýle s tenkými obroučkami pomohou dodat iluzi délky.

kulatyyy

  1. OAKLEY šedé brýle

2. Velikost

Při výběru brýlí je velmi důležitá volba jejich správné velikosti. Přesto se s lidmi, kteří nosí příliš velké či naopak moc malé brýle, setkáváme poměrně často. S tím správným rozměrem vám nejlépe poradí vyškolený pracovník optiky. Nebojte se dát si s výběrem na čas. Pro většinu z nás se stanou brýle součástí celkové image po dlouhá léta, proto není kam spěchat.

Poté, co naleznete svůj ideál, řiďte se pří výběru dalšího modelu rozměry, které jsou zpravidla uvedené na jedné stranici. Rozměry určitě nemusí souhlasit úplně. Avšak čím více se shodují, tím větší je pravděpodobnost, že vám brýle padnou jako ulité. Více o měření velikosti brýlí naleznete zde.

O tom, jak výběr ideálních brýlí ovlivňuje barva vašich očí, vlasů a pleti, již brzy na blogu…

 

EASY LIFE
Leave a comment
Author:

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *